Ak si pod pojmom zábradlie vybavíte iba typicky nudné a nezáživné zábradlie lemujúce schodiská a ich priestory ste na veľkom omyle. Zábradlie patrí aj inam. Zábradlie je v prvom rade bezpečnostný prvok v interiéry aj exteriéry. Slúži ako prevencia a pomoc pri schádzaní alebo vychádzaní hore alebo dole po schodoch. Je pritom jedno kto ho používa. Či už sú to deti, dospelý alebo seniori. Vždy bola jeho primárnou funkciou ochrana a minimalizácia rizika zranenia osôb. Pravý odborníci, ktorý sa výrobe zábradlí venujú majú svoje portfólio na rôznych informačných stránkach. Ako napríklad stavebno – obchodná spoločnosť LM Mont. Ktorá informuje radí a poskytuje informácie a osadenie rôznych verzií nerezového zábradlia https://lmmont.sk/nerezove-zabradlia/.

Nerezové zábradlie je vhodné nielen ku schodom

O tom, že tieto zábradlia sú vysoko kvalitné, ekologické a premyslené do detailu sa môžete presvedčiť na ich stránke lmmont.sk. Rokmi ostrieľaný profesionáli neponúkajú iba bezpečnostný prvok, ponúkajú aj dizajnový doplnok každého priestoru. Vynaliezavosť a nové postupy pri úprave nerezovej ocele dali priestor na vznik nových variácií a utuženie už tak vysoko pozitívnych vlastností týchto výrobkov. Dlho sme zvažovali všetky alternatívy zábradlia, až kým sme sa nedopracovali k zábradliam nie schodiskovým ale balkónovým. Je to síce rovnaký princíp využitia nerezového zábradlia ale… poskytuje nový rozmer v ohľadoch dizajnu a dotvorenia prostredia. Ak ste všímavý určite ste zachytili tieto elegantné prevedenia nielen popri schodiskách ale aj pri balkónoch a terasách. Pravdu povediac, vôbec sa nečudujeme. Kvalitou ďaleko predbehnú ostatné materiály na výrobu týchto kúskov.

Váš balkón vďaka nerezu zažiari

A nielen to. Na rozdiel od iných, je nerezová oceľ recyklovateľná. Touto informáciou sa mi otvoril nový horizont pre tento materiál. Je úsporná, náklady na údržbu a povrchovú úpravu nerezu sú takmer minimálne. Návratnosť investície do nerezového zábradlia sa nám teda vráti časom a dostaneme aj niečo navyše. Hygienický štandard, tak pýtaný a očakávaný v priestoroch s vyšším stupňom pohybu ľudí. Zažili sme si svoje všetci počas poslednej pandémie Covidu. Nerez je nevsiakavý a preto ho nedokáže poznačiť ani vlhko a nepríjemné počasie v podobe dažďa. Skrátka všade tam, kde potrebujete perfektný a funkčný výrobok s minimálnymi nákladmi na jeho ošetrovanie.