Peniaze – súčasť nášho života. Sú ale naozaj také dôležité, ako všetci hovoria? Presne toto si preberieme v dnešnom článku a zistíme, či je ich dôležitosť až taká veľká. Povedzte mi. Keby ste nemali peniaze, čo by ste si kúpili? Dá sa vôbec niečo kúpiť bez peňazí? Nie je možné. Ale aj keď sú peniaze naozaj veľmi dôležité k normálnemu životu (pretože niektorí ľudia bez peňazí žijú v hrizných obydliach, alebo dokonca na ulici), stále k životu nemusíte mať milióny, aby ste boli šťastní a to predsa všetci vieme. Pre mňa sú oveľa dôležitejšie hodnoty, ako je láska (Aj keď je pravda, že z lásky sa človek nenaje). Stále premýšľam, aká čiastka je dostačujúca k normálnemu životu.

ucty

Desať tisíc, dvadsať tisíc, tridsať tisíc, alebo päťdesiat tisíc? Pre každého je to iná čiastka. Mne by ideálne na život stačilo napríklad desať až dvadsať tisíc. Priateľ síce zarába zhruba štyridsaťtisíc, ale keď poplatíme veci, ako je nájom, poistenie, poistenie na auto, internet a mobil, tak nám väčšinou veľa peňazí nezostane. Moja materská je zhruba šesť tisíc korún az toho platím jedlo a iné veci. Priateľ sa pred pár dňami rozhodol, že vo svojom voľnom čase ešte bude pracovať na brigáde ako obsluha v Döneri, takže to ešte bude veľmi zaujímavé.

penize

Určite sa nám tým príjem zdvihne a ja som ešte aj začala brigádovať. Takže snáď sa príjem zvýši a bude to lepšie. Teraz ešte budú vianoce, nakupovanie vianočných darčekov a tak ďalej. Takže sa na toto skvelé, ale náročné obdobie pomaly psychicky pripravujem. Ale vo výsledku, keď budem mať všetko pripravené, kúpené, budem oveľa pokojnejší a budem sa už na sto percent to na Vianoce tešiť ako malé dieťa. Dcéra prvýkrát bude tak nejako vnímať vianoce, takže si to všetci užijeme a budeme hrozne veľmi spokojní a šťastní. Už sa na vianočný čas strávený s rodinou veľmi teším. Bude to naozaj krásne.