Vždy som bola jedna z tých, čo v športe veľmi nevynikali. A bohužiaľ sa mi ostatní za to aj posmievali. Ja si myslím, že šport je niečo, čo by sa nemalo robiť z donútenia, ale kvôli tomu, že to človeka baví. Ale plno ľudí na to má opačný názor. Šport (alebo teda skôr telocvik) je na základnej a aj na strednej škole povinný predmet. A ja sa pýtam prečo? Prečo nás školy nútia do niečoho, čo nás nebaví? Niekomu napríklad šport nejde a tak je úplne logické, že ho nechce robiť. A v dnešnej dobe, keď je iná doba a ostatní sa radi posmievajú, keď niekomu niečo nejde, to je skôr na škodu…

s

Ja si práve veľmi dobre pamätám, ako som na základke bola terčom posmechu, pretože som napríklad nevedela skočiť dobre cez kozu. Pripomínalo to skôr skok úplne iný. A ostatní sa mi smiali, že mi to nejde. Ale samozrejme, že učitelia s tým vôbec nič neurobili. No áno a takto to je. V dnešnej dobe sa stretnete s posmechom, keď vám niečo nejde. Nehovorím, že je to takto na všetkých školách, ale väčšinou bohužiaľ to takto je a ostatní čakajú na prvú príležitosť, kedy sa vám niečo nepodarí. A to je podľa mňa dosť zlé. Podľa môjho názoru by sa skôr ostatní navzájom mali podporovať, pretože jedine tak sa môže dosiahnuť nejaký úspech.

s

Len si predstavte ten rozdiel medzi tým, keď ste terčom posmechu a všetci sa vám smejú verzus keď vás podporia a možno vám aj ukážu, ako sa to správne má robiť. A keď sa vám náhodou niečo nepodarí, tak sa vám nesmú, ale chápu vás. Však to je aj o pochopení. Nikto nemôže vedieť všetko a nikto nie sme dokonalí. Niekto má talent na športy, iný zase na spev, ďalší krásne maľuje a tak ďalej. Nenájdete na planéte človeka, ktorý by vedel úplne všetko. A o tom to práve je. Každý sme iný a keby sme každý iný neboli, tak by to bola podľa mňa celkom aj nuda, pretože by všetci vedeli všetko.