Deti učíme už od mala. Pokým sú malé, veľmi jednoducho sa naučia chodiť na záchod alebo papať príborom. Samozrejme nám to chvíľu potrvá ich to naučiť, no každá matka to hravo zvládne. Čo všetko sa musí vaše dieťa naučiť v živote? Zvláda vaše dieťa pobyt s ostatnými detičkami v kolektíve v materskej škole? Ak ešte nie je pripravené na kolektív, neobávajte sa. Každé dieťatko si zvyká v inom období svojho života. Niektorým to prospieva, iné potrebujú na to viac času. Musíme pozorovať naše dieťatko a jeho potreby. Nespoliehajte sa na rôzne tabuľky alebo čo povedal niekto iný. Sústreďte sa vždy len na svoje dieťa. Ľahko zistíte, čo potrebuje práve vaše dieťa. Žiadne dieťa sa neriadi tabuľkami. To sa týka aj papkania. Niektoré s jedením začínajú skôr, iné sú zvyknuté na to isté papkanie dokola. Aj so vzdelaním je to tak.

učenie s bábätkom

Deti sa v materských školách musia veľmi rýchlo dostať do kolektívu, nájsť si nových kamarátov a počúvať pani vychovávateľky. Tie veľakrát nahrádzajú samotné mamy. Dieťa si na tieto skutočnosti musí zvyknúť. Nie je to pre ne jednoduché, keďže mnoho detí je na svoje mamy veľmi upnuté. Na upnutí sa na mamu nie je nič hrozné. Dieťa potrebuje cítiť bezpečnosť, ktorú im dopraje práve mama. Túži byť len a len s ňou a veľakrát nie je pripravené počúvať pani vychovávateľky v materskej škole. Ak viete, čo vaše dieťa potrebuje, neberte mu to. Chceli by ste sa počas rodičovskej dovolenky vrátiť späť do práce? Dieťa pôjde do jasiel? Nechajte ho radšej doma a svoju prácu odložte na neskôr, keď vaše dieťa bude navštevovať materskú školu. Vychutnajte si čas, ktorý so svojim dieťatkom môžete ešte stráviť bez iných povinností. Ak by ste sa vrátili do svojho zamestnania, už by ste nemali toľko príležitostí trávenia voľného času s vašim dieťatkom.

počítadlo

Tento čas vám nikto nevráti a neskôr to môžete aj ľutovať, že ste s ním neboli dlhšie doma, keď to bolo možné. Práca počká. Venujte sa svojmu dieťaťu a učte ho rôzne veci, ktoré bude potrebovať vo svojom živote. Po absolvovaní materskej školy nasleduje v živote dieťaťa obrovský zlom. Nástup na základnú školu môže byť veľmi ťažké, až nepríjemné. Pripravujte svoje dieťa v dostatočnom čase na pobyt a učenie sa na základnej škole. Hovorte mu, čo ho čaká a čo je na škole príjemné. Vaše dieťatko sa začne tešiť a rýchlejšie zvládne prechod z materskej školy do základnej školy. Na základnej škole sa bude učiť veľa nových vecí. Každý deň bude múdrejšie a zodovednejšie. Deti rýchlo rastú. Venujte svoj čas dieťaťu aj s pomáhaním s domácimi úlohami, trápte sa s čítaním a počítajte príklady neustále dookola. Len tak dosiahnete, aby vaše dieťa rýchlejšie pochopilo preberané učivo na základnej škole.