Uvažujete o obstaraní jednej plastovej nádoby na odpadky čiernej farby, do ktorej budete odhadzovať komunálny odpad? A bývate v horskej oblasti, ktorá patrí k najkrajším na Slovensku? Potom by sme vám radi pripomenuli, aby ste si viac vážili to, že môžete žiť v tak krásnom prostredí, a využili plastové nádoby na odpady ešte inak.

farebné popolnice

Nádoby na triedený odpad – v každom meste a obci by sa mali vyskytovať centrálne nádoby na triedený odpad. To však znamená, že budú ľudia triediť odpady už v domácnosti. Každá domácnosť by teda mala mať vhodné nádoby, napríklad farebné tašky, a do nich ukladať priebežne kelímky od jogurtov, kovové plechovky od krmiva pre mačky atď. Ak takto budete ukladať takéto odpady v byte, môže sa z nich vytvárať nepríjemný zápach rozkladu zvyškov organických hmôt, preto je výhodnejšie triediť tieto odpady vonku na záhrade alebo v kôlni či v garáži. Na to výborne poslúžia plastové nádoby na odpady. Popolnica sa vyrába vo viacerých farbách, môžete vďaka tomu ľahko odlíšiť, čo sa nachádza vo vnútri.

Farebná popolnica na posyp – jedna farebná popolnica sa vám môže hodiť na uloženie posypového materiálu a v horách by sa na posyp v zimných mesiacoch nemala používať soľ (z ekologických dôvodov), ale šetrnejšie materiály, napríklad jemný piesok, zeolit ​​alebo drobný štrk.

nádoby na odpad

Popolnica na drevo – ak spracovávate drevo a vytvárate tým drevitý odpad, ako sú hobliny alebo piliny, môžete ich využívať na vykurovanie alebo ako podstielku pre niektoré zvieratá. Hobliny a piliny je rozumné ukladať do nádob, ktoré majú uzatvárateľné veko, ľahko sa s nimi manipuluje a drevitý materiál vo vnútri nehnije a neplesniví. Plastové nádoby na odpady sú na tieto účely ideálne. Okrem hoblín sa do nádoby zmestia aj drobné odrezky vhodné na zakurovanie v krbe alebo na využitie ako prímes do kompostu a zeminy pri úprave záhradného terénu.