Zlato je v dnešnej dobe veľmi populárne a jeho cena ide stále hore. Pýtate sa teda: Zlato, alebo iné triedy aktív Golvault.sk? Na to nie je taká jednoznačná odpoveď. Na zlate sa dá totiž veľmi zarobiť. A v dnešnej dobe, keď sa všetko zdražuje, tak určite viete aj o inflácii a to je celkom dosť nepríjemné. Keď svoje peniaze ale nejakým spôsobom investujete do zlata, tak nikdy nezmizne – naopak. Budete ich mať „schované“ v zlate a hodnota zlata, alebo zlatých šperkov samozrejme porastie, takže si môžete takýmto spôsobom zarobiť. Čo by som ale chcela spomenúť, že to nie je jediná cesta, ako môžete niekam investovať svoje peniaze.

s

Druhá možnosť sú takzvané fondy, kam odkladáte každý mesiac určitú čiastku a po pár rokoch si to sporenie vyberiete. A je to celkom výhodné, pretože takto sa vám tá čiastka môže navýšiť napríklad až o 20, alebo 30 percent, čo je určite super. Kto by v dnešnej dobe nechcel peniaze? Nepoznám žiadneho takého človeka. A samozrejme keď je tá možnosť, tak prečo nie. Investície sú rozumná vec. Alebo je tu ešte jedna vec – ak radi riskujete a riadite sa heslom risk je zisk, tak práve pre vás budú akcie. Akcie sú rizikovejšie, ale pokiaľ správne zainvestujete do správnej spoločnosti, tak môžete získať veľa peňazí.

s

A zariskovať sa občas oplatí. Ja sama nejaké akcie mám a myslím si, že to rozhodne nie je na škodu. Takto sa vám tie peniaze za pár rokov môžu veľmi zhodnotiť. Vezmite si napríklad Bitcoin – ten na začiatku tiež nebol známy a stál málo. Ale postupne sa jeho cena šialene zvýšila a tak tí, čo si vtedy Bitcoin kúpili a nechali rásť jeho hodnotu, samozrejme zbohatli. A teraz si predstavte, keby ste si v tom čase kúpili napríklad 10 Bitcoinov – mali by ste toľko peňazí, že už by ste vôbec nikdy nemuseli pracovať a mohli by ste si iba užívať, krásna predstava, že?