Masáž lingamu je druh tantrickej masáže, ktorá sa zameriava na masírovanie mužského pohlavného orgánu. Cieľom tejto masáže je uvoľnenie napätia v oblasti genitálií a dosiahnutie vyššieho stupňa sexuality a intímnosti. Tantra je starodávna indická filozofia, ktorá sa zameriava na rozvoj duchovnosti a sexuality. Tantrické masáže sa používajú na dosiahnutie vyššieho stupňa spirituality a sexuality jednotlivca. Masáž lingamu sa začína rituálom uctievania, kde sa mužovi venuje pozornosť a úcta. Potom sa masérka (alebo masér) začne pohybovať po genitáliách muža, čím sa uvoľňujú napätia a bloky v tejto oblasti. Masáž môže byť veľmi jemná alebo silnejšia, v závislosti od preferencií muža.

Tantrická masáž lingamu

Masáž lingamu sa môže vykonávať rukami, ústami, alebo aj análnym kontaktom. Cieľom je uvoľnenie napätia a dosiahnutie vyššieho stupňa sexuality, intímnosti a vzrušenia. Táto masáž môže mať veľký vplyv na mužskú sexuality. Môže pomôcť mužom prekonať sexuálne napätie, bloky a zvýšiť ich sexuálnu energiu. Môže tiež pomôcť mužom lepšie sa poznať a pochopiť svoje telo.

Erotická masáž

Aj keď masáž lingamu môže byť veľmi príjemná, je dôležité si uvedomiť, že je to forma terapie a nie sexuálnej služby. Je dôležité mať zrozumiteľnú komunikáciu s masérom/kou pred začatím masáže a dbať na svoje hranice. V súčasnosti sa masáž lingamu stáva čoraz populárnejšou formou terapie pre mužov. Mnohí muži hľadajú spôsoby, ako sa lepšie poznať a rozvíjať svoju sexualitu a intímnosť, práve táto masáž lingamu im to môže pomôcť dosiahnuť.

Je dôležité však vybrať si kvalifikovaného a skúseného maséra/ku, ktorý bude schopný viesť masáž s citlivosťou a rešpektom. Tiež je dôležité mať na pamäti, že masáž lingamu nie je vhodná pre každého a môže byť pre niekoho nepríjemná. Nie je potrebné sa hanbiť za to, že sa chcete dozvedieť viac o svojom tele. Masáž lingamu môže byť cestou k lepšiemu poznaniu seba samého.